Jak naprawić mocowanie żarówki światła mijania?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • technobarte51
    Classic
    • 2010
    • 12

    Jak naprawić mocowanie żarówki światła mijania?

    Zamieszczone przez Orbit
    kupiłem na zimę AFL a nie jakiś 5w30
    a to ja wtrącę taką małą uwagę... Osobiście widzę, że na Amsoilu silnik zdecydowanie wolniej się nagrzewa niż przy LazerWay V 0W/30 i jak narazie nie mam nic przeciwko ... ale skoro widzę tak wyraźną różnicę już teraz (a naprawdę jest to zauważalne u mnie w 1,4 16V) to w zimie czas się ten jeszcze zapewne wydłuży... to mi jakoś osobiście nie przeszkadza aż tak bardzo, bo codziennie jadę w trasę i będę miał czas na dogrzanie silnika ale gdybym jeździł po mieście to bym się zastanowił...

    Orbit dlatego podpytywałem xtremesystems kilka stron wstecz (bo on kupił LazerWay LL 5W/30 a miał wcześniej Edg'a czy zauważył różnicę w temeraturach silnika i czas jej osiągania) a wiem, że zależało mu na tym by silnik szybko się w zimie dogrzewał.

    xtremesystems - czekam/my dalej na info.
  • BenRhod
    Classic
    • 2008
    • 35

    #2
    Jak naprawić mocowanie żarówki światła mijania?

    Witam.
    Mam uszkodzone mocowanie żarówki mijania w lewym reflektorze przednim. Nie mogę prawidłowo założyć sprężynki na dole mocowania. Czy istnieje sposób aby samemu to naprawić? Zastanawiałem się nad zmianą wkrętu na inny z większym łebkiem, bo na obecnym to niestety wypada. Czy jest to dobry pomysł? Czy może czeka mnie wymiana reflektora? Oczywiście wolałbym naprawić Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

    Komentarz

    • FrankDux
      Classic
      • 2011
      • 5

      #3
      Witaj BenRhod.Miałem podobny problem tylko,ze u mnie dodatkowo wypadła osłonka żarówki(ten kapturek w reflektorze).Było ciężko,ale dało się to naprawić
      było- 110KM/284Nm jest- 139KM/346Nm

      Komentarz

      • BenRhod
        Classic
        • 2008
        • 35

        #4
        Możesz napisać w jaki sposób naprawiłeś?

        Komentarz

        • FrankDux
          Classic
          • 2011
          • 5

          #5
          Trzeba wyjąć reflektor.Wygodniej będzie operować.Narzędzia potrzebne to długa penseta samozaciskowa,wkrętak i trochę czasu.Po wyjęciu żarówki przytrzymujemy pensetą tą osłonkę żarówki aby niewpadła do środka reflektora.Wykręcamy teraz śrubkę mocującą sprężynkę.Wymieniamy na taką o większej średnicy.Ja dodatkowo dałem jeszcze podkładkę.Teraz wszystko po skręceniu ładnie sztywno się trzyma.Myślę,że trochę pomogłem.Pozdrawiam Piotrek.
          było- 110KM/284Nm jest- 139KM/346Nm

          Komentarz

          • Biszczu
            RS
            • 2011
            • 5567

            #6
            Re: Jak naprawić mocowanie żarówki światła mijania?

            Zamieszczone przez BenRhod
            Czy istnieje sposób aby samemu to naprawić?
            tak, ale musisz mieć niebiańską cierpliwość , bo to wszystko się tam rusza, a miejsca na włożenie palca za bardzo nie ma

            Zamieszczone przez BenRhod
            Zastanawiałem się nad zmianą wkrętu na inny z większym łebkiem, bo na obecnym to niestety wypada. Czy jest to dobry pomysł?
            w starej lampie też tak zrobiłem, jak wypadł mi odbłyśnik. Daem większy wkręt a całośc trzymałem pensetą. Jest to dobry pomysł :wink:

            Ogólnie musisz to robić na siedząco z wyjętą lampą


            Powodzenia
            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Komentarz

            • BenRhod
              Classic
              • 2008
              • 35

              #7
              Dzięki. Myślałem aby to zrobić tak jak to opisałeś. Wielkie dzięki za pomoc. Muszę się brać za robotę . Pamiętasz może jaka średnica była wkręta?

              Komentarz

              • Biszczu
                RS
                • 2011
                • 5567

                #8
                BenRhod, musiałbym zobaczyć w starej lampie jaki dokładnie wkręt dałem, ale był trochę większy - tak żeby się wkręcił. W sumie później i tak lampy wymieniłem na soczewki :wink:
                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Komentarz

                • BenRhod
                  Classic
                  • 2008
                  • 35

                  #9
                  Jeżeli możesz to będę wdzięczny.

                  Komentarz

                  • Biszczu
                    RS
                    • 2011
                    • 5567

                    #10
                    BenRhod, przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale powiem szczerze...zapomniałem...
                    wkręt jest 1-2 mm większy niż standardowy
                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Komentarz

                    • BenRhod
                      Classic
                      • 2008
                      • 35

                      #11
                      Biszczu nie ma problemu. Juz zrobione. Dla potomnych napiszę, ze bardzo dobrze pasuje blachowkręt 8. Ma podkładkę gumowa, która dobrze dociska a nie trzeba dokręcać na maksa.

                      Komentarz

                      Pracuję...